Alüminyum Fitil

Yapılan Araştırmalar Bize Gösteriyor ki, Fitil Üretimi İçin Kullanılan Malzeme UV Katkılı İse Güneş Işınlarına Maruz Kaldığı Süreye Göre 2-3 Yıl Kullanım Süreci Vardır.

Fakat Kullanılan Malzeme UV Katkılı Değil İse 6 Ay Gibi Kısa Bir Sürede Fitillerinizin Kullanım Ömrü Biter.

Son 2 Yıl İçerisinde Cam Balkon Kullanıcılarının Fitillerin Sararması ve Kırılmasından Duydukları Rahatsızlık Nedeniyle Cam Balkonlarda Alüminyum Fitil Uygulamasına Geçilmştir.

Alüminyum Fitiller 2 Cam Arasına Silikon İle Monte Edilir.Alüminyum Sararmayan ve Kırılmayan Bir Malzeme Olduğu İçin Çok Uzun Süre Sıkıntısız Kullanım Sağlar.

Alüminyum Fitillerin Bir Avantajı da Balkonunuzda Sağladığı Isı Yalıtımıdır.

Cam Balkon Fitilinde Alüminyum Mu, Şeffaf Fitil Mi Tercih Edilmeli?

 

Cam Balkon Fitilinin Önemi

Cam balkon sisteminde,  balkon içerisine su, kir, toz, rüzgâr gibi dış etkilerin girmesini engellemek için paneller arasında yerleştirilen ve şeffaf veya alüminyum malzemeden üretilen parçalara fitil denilmektedir. Cam balkon fitillerinin kalitesi, üründen alacağınız verimle bağlantılı olduğundan kaliteli bir fitil seçmek, ürünün ömrü açısından önem teşkil etmektedir. Son zamanlarda kullanıcılar, şeffaf plastik filtrelerin zamanla deforme olması sebebiyle alüminyum fitil seçmektedirler. Cam balkon fitili, paneller arasında bağlantıyı sağlayan, boşluklu ve derzli bir yapıya sahiptir. Böylelikle cam balkon fitili, sağlam yapıştırıldığında boşlukları en iyi şekilde doldurarak dışarıdaki olumsuz koşulların balkon içinde yaşanmasını engeller.

Alüminyum Mu, Şeffaf Fitil Mi Seçilmeli?

Aslına bakılırsa buradaki tercih tamamen kullanıcıya aittir. Cam balkonlarının arasında herhangi bir dikey çubuk istemeyen, şeffaf ve panoramik bir görüntü isteyen kullanıcılar şeffaf plastik fitili tercih edebilirler. Hemen çıkabilmesi, deforme olabilmesi sebebiyle çok tercih edilmeyen şeffaf fitillerin yeni bir tanesi, çok az bir ücretle temin edilebilmektedir. Fakat özellikle çok yüksek bir yerde bulunan, sürekli rüzgar alan bir balkona sahip olan kullanıcıların yüksek kalite ve yüksek izolasyon için alüminyum cam balkon fitillerini seçmeleri doğru bir tercih olabilecektir. Özellikle güvenlik için tercih edilebilecek bu fitiller, uzun süreli kullanımlar için de idealdir.

Alüminyum fitiller metal ve sert olması sebebiyle daha çok gökdelenler ve yüksek yerdeki yerleşim yerleri için tercih edilmektedir ve özellikle uzun kullanım süresi sebebiyle kullanıcılar tarafından sevilmektedir. Ayrıca alüminyum fitiller cam kanatlarında görüntü olarak daha fazla kirliliğe sebep olduğundan çoğu müşteri tarafından tercih edilmemektedir. Fiyat olarak ise plastik fitillere göre daha pahalı olan alüminyum fitiller, diğer bir fitil çeşidi olan polikarbon fitillerden ise ucuzdur.

Bununla birlikte, üretilen cam balkon fitili; cam ile uyumlu, görüntü olarak hoş, ucuz, dışarıdan dikkat çekmeyen ve değiştirilebilir özellikte olması sebepleriyle kullanıcıları, şeffaf fitilleri kullanmaya teşvik etmektedir. Ayrıca yeni nesil cam balkon fitillerinin dış yüzeylerinin oval bir yapıda olması ve hem estetik hem de şık bir görüntü sağlaması ile daha çok tercih edilmeye başlanmıştır.