Cam Balkon Aksesuarları

Cam Balkon Aksesuarları Toptan

Cam balkon sistemleri arasında katlanır, sürgülü sistem, teras cam kaplama sistemler, kış bahçesi vitrini gibi çeşitlilikler içermektedir. Cam balkon sistemleri; alan kullanımı, temizlik, ısı yalıtımı ve görsel nedenlerle kullanılmaktadır. Konutlar ve bina balkonları için genellikle katlanır cam balkon ve eşikli sürgülü sistem kullanılmaktadır. Eşikli cam kaplama kayar sistem olarak adlandırılmaktadır. Ray sistem kurularak yapılan kaplamada, istenilen alan ve büyüklükteki balkon, teras gibi kullanım alanları köşeli ve düz olarak cam balkonla kaplanır. Eşikli sistemin avantajı, yer tasarrufu sağlamasıdır. Sürme eşikli sistemde, camlar yata olarak raylardan kaydırılarak kullanılır. Camların kenarlarına şerit olarak ultraviyole ışınlardan etkilenmeyen şeffaf şerit conta yerleştirilmektedir. Toz, su, rüzgar geçişini engelleyen şeritler sayesinde camlarınız tam birleşim sağlar.

 

Sürgülü Cam Sisteminin Özellikleri Nelerdir?

 

Eşikli sürgülü sistemde tüm dar alan ve geniş alanlarda kaplama sağlanır. Temperli cam kullanılarak, yükseklik 2.30 metreye kadar olan alanlarda kullanılır. Cam kalınlıkları tercih ve kullanıldığı ortama göre farklılık gösterse de genellikle 8mm’lik camlardan oluşturulmaktadır. Cam ve aksesuarlarında sarkma, paslanma içeren cam balkon aksesuarları kullanılmaz. Güneş ışınlarından etkilenmez. Profil malzemeleri alüminyum, cam balkon aksesuarları ise polyamid malzemeden yapılmaktadır. Yağmur, rüzgar ve toz gibi dış etkenleri içeri geçirmez. Temperli cam özelliği sayesinde, kırılmalara karşı darbelerde tehlike arz etmez . Camların her bölümünde ikişer adet yalıtım fitili kullanılmaktadır.  Cam contası sayesinde ısı ve ses yalıtımı sağlar. Köşe bağlantı aksesuarları, kapaklar, açma aksesuarları dayanıklı paslanmaz malzemelerden kullanılır.

 

Cam Balkon Sistemi İle Nasıl Kış Bahçesi Yapılır?

 

Bahçe katları, bahçe açık alanları, teraslar ve zemini bulunan herhangi bir alanda kış bahçesi tasarlanabilir. Cam duvar özelliği olarak da kullanılabilir cam balkon sistemleri, iki metreden fazla tavan yüksekliklerinde bile uygulanabilmektedir. Senkronize yahut sürgülü sistem modelleriyle ister sabit, ister katlanabilir cam sistemlerini kullanabilirsiniz. Dört tarafı açık olan bir alanı cam balkon ve raylı sistemlerle vitrin olarak tasarlayabilirsiniz. Tamamen doğa şartlarına uygun, dayanıklı ve güvenli şekilde kullanılan cam balkon sistemleri ısıcamlı, temperli, profesyonel, aynalı cam modelleri gibi seçeneklerle alanlarınızı donatır.

Firmamızın üretimi olan cam balkon aksesuarları ‘nı inceleyebilirsiniz.