Katlanır Cam Balkon Sistemlerinin Avantajları Nelerdir?

Katlanır Cam Balkon Nedir?

Katlanır cam balkon, özel ve fonksiyonel bir yapıda oluşturulmuş olan, özellikle kışın balkon keyfinizi devam ettirebilecek özellikte tasarlanmış, camların katlanarak ayrı bir yere toplanabilme özelliğine sahip modern bir sistemdir. Katlanır cam balkon, ev balkonları dışında özellikle restaurant, cafe, gibi mekânlarda yaygın olarak kullanılmaktadır. Ayrıca katlanır cam balkon sistemleri takma ve çıkarma işleminde herhangi bir işçilik gerektirmediğinden, uygulanan mekanı hiç bozmadan, kolaylıkla uygulanabilen bir sistemdir. Ayrıca bu sistemle camlar üst taraftan askılı bir şekilde yer almakta ve cam kalınlıkları 10 mm boyutundadır. Sistemin içinde yer alan bir adet kapı yardımıyla tüm camlar tek tek açılabilmekte ve tekrar kapatılabilmektedir.

Katlanır Cam Balkon Avantajları

Özellikle son zamanlarda çok sık gördüğümüz cam balkon döşemeleri, balkonları bir oda gibi çevrelediğinden balkonların iç kısımlarını olumsuz etkilerden korumaktadır. Katlanabilir özellikte olan camlar ise isteğe göre açılıp kapanabildiğinden özellikle apartman dairelerinde yaşayan kişiler tarafından sıkça tercih edilmektedir. Ayrıca sistemin tek tek bir yere toplanması ile her mevsim en iyi çözümleri kullanıcılara sunabilmektedir. Güzel hava koşullarında sorunsuz bir şekilde açarak kullanabileceğiniz katlanabilir cam balkonlarla, kötü hava koşullarında tekrar kapatarak dış etkenlerden korunabilirsiniz. Böylece bu sistem kullanımı ve estetik görünüşü ile sizlere birçok avantaj sağlamaktadır. Katlanır cam balkon sistemleri ile gerek iş yerinizde gerekse evinizde fonksiyonel bir balkon yapmanın avantajını yakalayacaksınız.

Ayrıca camlarda herhangi bir yükselti yer almadığı için,  kullanım olarak da diğer cam balkon sistemlere göre daha işlevsel olan katlanır cam balkon ile özellikle iş yerleri için askılı katlanır cam sistemi tercih edilebilmektedir. Ayrıca katlanır cam balkon uygulamasında temperli cam kullanıldığından herhangi bir kırılma, çatlama anında camlar, çok küçük parçalara ayrılarak kimseye zarar vermez. Ayrıca cam balkon sistemleri, sert bir şekilde esen rüzgarlara dayanıklı olarak üretildiğinden, aksi bir durum olması halinde güvenliğiniz ön plandadır. Ayrıca katlanabilir cam sistemleri farklı renklerde de satışa sunulabildiğinden, modern ve şık bir cam balkon sistemi sahibi olmak çok kolaydır. Son olarak, katlanır cam balkon sistemleri ile balkonlarınızı daha işlevsel bir hale getirmek ve hoşça vakit geçirebileceğiniz yaşam alanları oluşturmak mümkündür.