Sürgülü Cam Balkon Neden Kullanılır ?

Günümüzde kentleşmeye doğru büyük adımlar atılmakta. Bu durum da ortaya yüksek katlı apartmanların çıkmasında etkili olmaktadır. Yani çoğu kişi dairelerde oturarak keyfini balkonda çıkarmaktadır. Yazın veya havanın sıcak olduğu bahar ayında balkona çıkıp kahve ve çay keyfi yapmak herkesin tercih ettiği bir vakit haline gelmekte. Ancak kış aylarında veya yağmurun etkili olduğu zamanlarda çoğu kişi balkona çıkıp bu keyifleri yapamamakta ve istekleri doğrultusunda yağmur veya kar yağışını da izleyememektedir. Bu yüzden günümüzde de sürgülü cam balkon kullanımı oldukça büyük bir artışa geçmiştir.

Balkonda keyif yapmak, dışarıyı izlemek için tercih edilen cam balkonlar sadece bu amaç doğrultusunda kullanılmamaktadır. Şirketlerin ofis bölmelerini oluşturmalarını için, kafelerde veya restoranlarda müşteriye dışarısını izleme havası yaratmak için de tercih edilir. Bu sayede dışarıdan gelecek olan yağmur, toz ve kar gibi etkenlerden korumak için bir görev üstlenmiş olur. Sürgülü cam balkon yapılan yerler dışarıdan tamamen kendini kapattığı gibi aynı zamanda dışarıyı net bir şekilde de görebilmektedir.

Cam Balkon Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Cam balkon sistemi yaptırmak isteyen kişilerin veya şirketlerin bazı konularda dikkatli davranması gereklidir. Yüksek bir yağış alan veya rüzgarın etkili olduğu bölgede yapılan cam balkon sisteminin daha farklı olması gerekmektedir. İlk olarak ilgili firmanın bu durum ile bilgilendirilmesi gerekir. Bu sayede şartlara uyan sistem yapılacaktır. Dikkat edilmesi gereken diğer hususlar ise şöyledir:

– Cam balkon yaptırılacak alanın ölçülmesi
– Alüminyumun kalitesi
– Sisteme göre kullanılan camın kalitesi ve dayanıklılığı
– Sızdırmaması için kullanılan malzemeler, izolasyon
– Kilitleme sistemi

Cam balkon sistemlerinden birini yaptırmadan önce, renk seçimi de yapabilirsiniz. Mevcut renklerden yaptırılacak olan alana göre karar verebilirsiniz.

Cam Balkon Güvenli Midir?

Cam balkon sistemlerinde dikkat edilmesi gereken konular göz önünde bulundurulduğunda oldukça güvenli olmaktadır. İklim şartlarına ve kullanım amacına göre nitelendirilip yaptırılan sistemler, amaçları doğrultusun güvenli ve sağlıklı bir hizmet sunmaktadır.

Her cam balkonda merkezi kilit sistemi bulunmaktadır. Apartmanlarda veya ofislerde bu güvenlik sistemi yeterli olacaktır. Ancak restoran ve kafe gibi yerlerde merkezi sistem yanında, elektronik merkezi koruma da yaptırılmalıdır.

Sürgülü Cam Balkon ürünlerimizi inceleyebilir, dilerseniz Slidex müşteri hizmetlerinden ürünler ve sistem hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.